Samouczek Wikipedysty. Dodawanie haseł do Wolnej Encyklopedii Szynwałdu jest bardzo proste i intuicyjne, jeżeli pracowaliście już z edytorem tekstu to na pewno bez problemów dodasz do encyklopedii swoje hasło. Aby dodać nowe hasło przejdź do zakładki Dodaj-edytuj hasło/zakończ , następnie wpisz WPISZ KOD OCHRONNY i zaloguj się, lub przejd do zakładki Dodaj hasło. Dodając hasło wpisujemy w polu Tytuł* tytuł artykułu i poniżej jego treść, aby dodać zdjęcie do artykułu ze swojego komputera kliknij w ikonkę Grafika. Później Przeglądaj... i wybierz zdjęcie następnie Rozpocznij wczytywanie, po wczytaniu kliknij w miniaturkę swojego zdjęcia. Opcjonalnie możesz dodać Opis grafiki i Tytuł grafiki oraz wybrać w Wyrównaj (zdjęcie) Do lewej, Prawej. Dozwolone formaty plików to jpg, jpeg, bmp, gif, png, ico, pdf, doc, txt, odt, xml, na końcu kliknij ikonkę Wstaw aby zakończyć dodawanie zdjęcia. Można także dodać obrazek z innej strony internetowej klikając w ikonkę fotografii Wstaw/Dostosuj obrazek i umieszczając tam adres obrazka (np. http://wiki.tuszynwald.pl/images/znak.png). Po zakończeniu edycji całego hasła kliknij ikonkę Zapisz aby zakończyć edycję i wysłać artykuł, który zostanie umieszczony w Encyklopedii. Na końcu przechodzimy do zakładki Dodaj-edytuj hasło/zakończ aby się wylogować.
Edytowanie hasła. Aby edytować hasło przejdź do zakładki Dodaj-edytuj hasło/zakończ i wpisz WPISZ KOD OCHRONNY. Następnie otwórz zakładkę z hasłem które chcesz edytować i kliknij ikonkę w prawym górnym rogu i dalej postępuj tak jak w dodawaniu hasła. (niektóre hasła dodane przez Administratora nie mogą być edytowane).
Prawa autorskie. Wszelki wkład w Wiki może być edytowany lub zmieniany przez innych użytkowników. Dodając swoje hasło oświadczasz, że tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej. PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Administrator - "Wiki – Wolna Encyklopedia Szynwałdu"
   
© ALLROUNDER